Tarihçe

GAİLE Makine Ltd.Şti.nin  temeli Abdulkadir SEVİM tarafından küçük bir atölyede kadayıf imalatı yapılarak atılmıştır.
Şu anda firmamız Malatya 2. Organize sanayi bölgeasinde 17.200 metre kara açık alan üzerine kurulmuştur. 
GAİLE Makine sürekli büyüyen ve genişleyen dinamik bir yapıya saiptir. Makine imalatı ve yazılım geliştirme teknolojileri üzerine yatırım yaparak büyümeyi hedef seçmiştir.

1986 Yılı: 
GAİLE Makine kurucusu Abdulkadir SEVİM işe kadayıf tatlısı imalatına başlayarak adım atmıştır. Küçük bir imalathanede kadayıf üreterek işin inceliklerini detaylı şekilde öğrenmiştir.Kadayuf üretmenin Makineleşme olmadan imkansız olduğu kanaatine varmıştır. Sektörün devamı için sanayileşmenin ve standartlaşmanın çok geç kalınmadna yapılması gerektiğini anlamış ve çalışmalara başlamıştır.

1991 Yılı:
Bu tarihte Sanayi bölgesinde 100 metre kare atölye ile kadayıf makinesi tasarımı ve AR-GE çalışmalarına başlamıştır. İlk çalışma nihayetinde 1994 yılı içerisinde dünyada ilk Mini Tam Otomatik Kadayıf Makinesi imalatı bitirilmiştir. Test ve analiz çalışmaları 1996 yılında tamamlanmış ve piyasaya verilmiştir.

 2004 Yılı:
 GAİLE Makina Malatyada kurulu 2. Organize sanayi bölgesinde 17.200 metre kare arasa alarak fabrika yapmaya başlamıştır. 2006 yılında fabrikanın bir bölümü tamamlanarak çalışmalar başlamıştır.

2009 Yılı:
 GAİLE Makine yüksek üretim kapasitesi tecrübeli kadrosu ile yüzlerce kadayıf makinesi üreterek sektörde tek başına lider olmuştur. Türkiyenin hemen hemen her iline ve Dünyanın birçok ülkesine makine satmıştır. Firmamız kadayıf makinelerinde yeni bir çığır başlatacaktır, Kadayıf bütün dünyada beğenilen bir tatlı olacaktır.